. . . . . . . .
. . . . . . . .

Haftada 1 Gün

3-5 Yaş: Öğlenden Önce:   10.00 ve 12.00 Saatleri Arasında

6-9 Yaş: Öğlenden Sonra: 13.00 ve 15.00 Saatleri Arasında

 

Ayda 4 Gün Hafta içi Atölyesi

03 Mart Deneme Atölyesi

1. Kur 10-17-24-31 Mart

2.Kur 07-14-21-28 Nisan

3.Kur 05-12-18-26 Mayıs

 1  aylık Paket  750 x  1 =    750 ₺

2  aylık Paket  700 x  2 = 1.400 ₺

3  aylık Paket  650 x  3 = 1.950 ₺

Hafta İçİ Atölyel FİyatlarI

 

 

Cumartesİ Atölyel FİyatlarI

YER

MÜSAİTLİĞİNİ

ÖĞRENMEK İÇİN BİZİ ARAYINIZ

0533 166 01 60

 4 Günlük Paket  850 ₺

3-SANAT ATÖLYESİ

YER KÜRENİN ÖRTÜSÜ TOPRAK

Ne kadar çok toprak çeşidi varmış, Her birinin farklı farklı faydalarını öğreniyoruz. Toprağın hayatımızda ne kadar çok yararı varmış şaşırdım. Bunları da babama anlatmam lazım.

 

TOPRAK DEDEKTİFİ: TOPRAKTA NELER VAR?

Ben artık bir toprak dedektifiyim, büyüteçimle çiçekleri, böcekleri, yaprakları incelemeyi öğrendim. Solucanları bile inceleyebiliyorum, ne kadar heyecan verici.

 

NE çok şey öğreNDİM

Ben bugün ne çok şey öğrendim, bol bol oksijen de aldım hem oynadım hem öğrendim ama çok yoruldum. Eve gidince hemen uyumak istiyorum. Bu gün yaşadıklarımı anneme babama anlatacaktım ya yarın anlatırım. Şimdi mutlaka uyumam lazım gözlerim kapanıyor. Hem onlara bugün çok yorulduğumu söylemeyeceğim, çünkü onlarla da aynı deneyimleri yaşamak istiyorum belki korkarlar gelmek istemezler.

 

3-SANAT ATÖLYESİ

TOPRAKTAN ÇAMURA

Kese kağıdı, su, ağaç dalları, meşe palamudu, kozalak ile yeniden tanıştım, toprağı avuçlamak, ona dokunmak, çamur haline getirmek, harika bir duygu. Ben bunları yaparken hiç kimse de bana kızmadı, çamurla oynamak ne kadar güzelmiş...

 

YENİ HEYECAN YENİ MUTLULUK

Burada çok özgürüm, arkadaşlarımla en sevdiğim şeyleri yapıyorum ama arkadaşlarım da çok mutlular, kesinlikle bütün çocuklar burayı öğrenmeli, saat çabuk geçiyor keşke dersler okuldaki gibi her gün ve sabahtan akşama kadar olsa

 

EN GÜZELİ BENİM ÇAMUR ADAMIM

Bu benim çamur adamım, toprağımı aldım, çamurumu hazırladım, heykelimi yaptım, çok güzel oldu... Arkadaşlarımda öğretmenimde çok beğendiler, ben de çok beğendim, arkadaşlarım beni alkışladılar. Sonra ben de onları alkışladım. Çetin de çamurdan kaplumbağa yaptı, Ayşe de beşik yaptı. Ben haftaya babamın arabasından yapacağım, biliyorum babamda çok beğenecek.

3-SANAT ATÖLYESİ

YAPRAK ÇEMBERİ

En çok merak ettiğim dersim  bu oldu bütün arkadaşlarım şahane şeyler hazırladılar. Ne kadar çok yaprak çeşidi varmış şaşırdım. Öğretmenimiz  dedi ki yaptıklarınız çok güzel sizinle gurur duyuyorum. Gerçekten de ne güzel şeyler yaptık. Öğretmenime dedim ki 'öğretmenim bunlar bir sanat eseri' dimi? Bana güldü evet bu yaptığın senin bir sanat eserin. Ben bu eserimi mutlaka saklayayım. Bugün bu eserimi yaparken bant, sicim ipi, makas, yapışkan ve yapraklar kullandım. Artık bir konuda kesin eminim  bu okulumu ben çok sevdim. birazdan ders bitecek haftaya son ders var ama biliyorum aklım burada kalacak. Annem gelince eserimizin fotoğrafını çekti, benimle de çekti bugün de çok yoruldum, hemen eve gidip uyumam lazım. Ben ne zaman buraya gelsem dönerken hep arabada uyuyorum. Annem dedi ki bol oksijen aldığım için uyuyormuşum.

2- EKOLOJİK ATÖLYEDE DERS

 

KAVaNOZUMDAKİ EKO SİSTEM

Bugün ki dersimiz kavanozdaki Eko sistem, bu ders için bütün arkadaşlarım evden bir kavanoz getirdi  ama ben kavanoz getirmeyi unuttum, öğretmenime söyledim tamam üzülme şimdi hallederiz dedi. Arkadaşlarıma dönerek kim Engin'le kavanozunu paylaşmak ister diye sordu bütün arkadaşlarım elini kaldırdı ama Çetin elini ilk kaldırdığı için beni Çetin'le eşleştirdiler. Biz kavanozumuza taşlarla meşe palamudunu yerleştirmiştik yardımcı öğretmen Hale hanım depodan bulduğu kavanozu getirip bana verdi, çoook mutlu oldum. Çetinle beraber iki kavanoza birden önce taşları yerleştirdik, ardından meşe palamutu ve yaprak, biraz da toprak koyduk. Üstüne kökleri ile birlikte çıkardığımız bitkileri ve birazda yosun koyduk. Sonra ne mi oldu? Sizde her şeyi benden öğrenmek istiyorsunuz, onu da Toprak Okulunda derste öğrenirsiniz, benden bu kadar.

1- Toprak okulunda

OYUN ZAMANI

 

SOPA OYUNU

Arkadaşımın sopasına koşup yakalamam gerekiyordu, aslında hepimiz diğer arkadaşımızın sopasını düşmeden yakalamamız gerekiyordu. İlk başta bu nasıl oyun dedim ama bu kadar eğlenceli olduğunu hiç tahmin etmemiştim. Bu oyunu okullar açılınca arkadaşlarıma da da öğretip onlarla oynamak için şimdiden çok heyecanlıyım. Kim mi kazandı, söylemek istemiyorum ama söyleyeyim. Ayşe ile berabere kaldık.

1- Toprak okulunda

OYUN ZAMANI

 

YAPRAK HAVUZU

Yaaaa ben bu yaşıma kadar ömrümde böyle eğlendiğimi hatırlamıyorum. Okuldan ormanın içine yürüdük  sonra ağaçların altında açık bir alanda durduk. Hayatımda bu kadar çok yaprağı hiç bir arada görmemiştim, Öğretmenim yanında getirdiği tırmıkla yaprakları bir araya topladı ben önce hiç bir anlam veremedim. yaprakları yakamazdı çünkü her yer ağaç doluydu peki niye topladı bu yaprakları. Ben olanlara bir anlam vermeye çalışırken öğretmenim seslendi; Engin bak burası yaprak havuzu atlamak ister misin dedi. Hemen yaprakların içine atladım, arkadaşlarım da atladılar. Biz muratla yaprak savaşı yaparken öğretmenim bir karton koliye doldurduğu yaprakları başımızdan aşağıya döküp kendini yaprakların içine attı. Allahım ne kadar çok eğleniyoruz. Sonra bütün arkadaşlarım  yerdeki yapraklarla kartopu oynar gibi öğretmene savaş açtık. ama ne çok komiktik. Aaaa birde çok şaşırdığım bir şeyde o yaprakların üstünde karda kayar gibi kaydık. Keşke bizim evin orada da olsa annemle ne güzel kayardık.

1- Toprak okulunda

OYUN ZAMANI

 

HARİTA YAPTIK

Bugün çok heyecanlandığım bir gün oldu yine, kraft harita kağıtlarımız, kalemlerimiz de hazır ormana doğru yola çıktık. Bugünkü dersimiz harita yapmak, biz gelip giderken buraları bayağı ezberledik aslında o yüzden ben bu işi çok kolay yapacağımı düşünüyorum. Öğretmenimiz bize harita nasıl yapılır inceliklerini anlattı, o kadar da kolay değilmiş. Bu konuda bilmem gereken ne kadar çok şey varmış ama biliyor musunuz pusula olmadan harita yapmak mümkün değil en çok da onu öğrendim.

En güzel harita benimki seçildi, haritamı kardeşime hediye etmeye karar verdim. Bir gün o da benim yaşıma gelip buralarda dolaşırken kaybolmasın diye düşündüm. Bu pandemi bitince babam da  izin verirse bizim evin bulunduğu siteninde haritasını yapmaya karar verdim.

2- EKOLOJİK ATÖLYEDE DERS

 

TOHUM TOPU YAPIYORUZ

Tohum topu nasıl yapılır, bunu yapmak için gereken bilgi ve beceriyi öğreniyoruz...

 

TOHUM ÇİMLENDİRME ZAMANI

Hadi tohumlarımızı çimlendirelim.

Bu iş ne kadar zevkliymiş inanamıyorum, acaba bu ektiğim  tohumlar ne zaman filizlenmeye başlayacak, inanın çok heyecanlı, umarım bunları düşünürken gece uykum kaçmaz.

2- EKOLOJİK ATÖLYEDE DERS

 

ŞİMDİ ÇAPA ZAMANI

Önümüzdeki hafta bitkilerimizi ekeceğiz, bu gün toprağı çapaladık. Benim gücüm çok yetmedi ama benden büyük olan Ahmet sert yerleri çapalamaya yardım etti, yumuşak yerleri de ben çapaladım. Ben yapamam diye çok korkmuştum ama çok kolay çapaladım. Acaba büyüyünce ben çiftçi mi olsam, öğretmenimde çok beğendi bahçemi.

MERHABA SOLUCAN KARDEŞ

Toprağı çapalarken solucan da aradık, en çok solucanı bulan bu günün kral yada kraliçesi olacaktı. Ben de buldum ama Sude çok şanslıydı tam 4 tane solucan buldu. Öğretmenim üzülme daha çok yarşmamız olacak dedi. Solucanları ne mi yaptık, onlar için hazırladığımız solucan evine bıraktık orada çok mutlular

2- EKOLOJİK ATÖLYEDE DERS

 

ÇİMLENEN TOHUMLARI EKTİM

Geçen hafta bahçeyi çapalamıştık sonra eve dönünce öğretmenimizin bize anlattığı gibi elimizdeki tohumları oda sıcaklığında çimlendirdim. Onları getirdim şimdi toprağa ekeceğiz, sonra da can suyu vereceğiz. Babama sordum can suyu ne demek diye  babam bana anlattı. Peki baba sende Toprak okulunda mı öğrendin bitki ekmeyi can suyu vermeyi diye sordum, onlar çocukken oturdukları kasabada bütün evlerin bahçeleri varmış her evde sebze ve çiçekler ekiyorlarmış ve kendi kendilerine öğrenmişler. Babama dedim ki keşke bizim evin de bahçesi olsaydı.

3-SANAT ATÖLYESİ

BENİM ÇERÇEVEM

Bu gün ormanda harita yapmak için dolaşırken dal topladık, birazda yaprak topladık, şarkılar söyleye söyleye gidip geldik. Bizim  öğretmen çok komik benim adımı hep unutuyor. Yada bana şaka yapıyor anlamadım gitti. Biliyor musunuz ben bu günü asla unutamayacağım. İlk derste harita nasıl yapılır onlarla alakalı temel bilgiler öğrendik. harita yapmak için dolaşırken küçük küçük dallar toplattı bize öğretmenimiz. Bunlarla ne yapacağız öğretmenim diye sordum Sürprizzz dedi.  Bende bir daldan ne sürpriz olur acaba kuş yuvası mı yapacağız diye sordum, bana gülerek sürpriz dedi.  Biliyor musunuz o dallarla şahane bir resim çerçevesi yaptık. Ben bu çerçeveyi çok sevdim ilk defa bir an önce eve gidip çerçeveye kız kardeşimin fotoğrafını koyup ona sürpriz yapmak istiyorum. Kardeşim bu sürprize bayılacak. Bu bizim bu etkinlikteki son dersimiz, oysa ben bu atölyeleri çok sevmiştim ama yaz tatilinde de özel yaz okulu atölyeleri varmış annem söyledi, ben çok sevdiğim için şimdiden ön rezervasyon yaptırmış.  Öğretmenimiz bizim için hazırladığı sertifikaları getirdi, bu benim aldığım ilk sertifikam bunu mutlaka çerçeveletip odama asmam lazım. Ben bu atölyeye doyamadım, yaz bir an önce gelse de tekrar gelsem buraya. Aaaa biliyor musunuz annem dedi ki burada Anne Çocuk, Baba Çocuk kampları da varmış ona da geleceğiz. Gece çadırda uyumak nasıl bir duygu acaba çok merak ediyorum... Eve gelince yine erkenden uyudum, rüyamda Toprak Okulu bahçesinde çadırın önünde kocaman  bir kamp ateşi yakmışlar ve marşmelov partisi yapılıyordu, annem kızarttığı marşmelovları bana veriyordu, arkadaşlarla birlikte marşmelov yedik, çok lezzetliydi acaba bu rüyanın tabiri nedir. Bilen varsa bana da anlatsın.

1. Hafta Ders Programı

2. Hafta Ders Programı

3. Hafta Ders Programı

4. Hafta Ders Programı

1- Toprakla TANIŞMA

ATÖLYESİ

 

BİRBİRİMİZİ TANIYALIM

Ormanda gezip dolaşmadan önce birbirimizi tanıyoruz.

 

Toprakla taNIşMA GEZİSİ

Hep beraber ormanda doğa yürüyüşüne çıkıyoruz,

arkadaşlarımızla kaynaşıp doğa ile ilgili kıymetli bilgilerle geri dönüyoruz. Keşfetmek şahane bir duygu, bunları anneme de anlatmam lazım.

 

İP İLE TANIŞMA OYUNU

İp oyununda hem doyasıya eğleniyoruz, hem de arkadaşlarımızı daha iyi tanıyoruz. Birbirimize yardım ederek daha çok dost oluyoruz...

 

BÜYÜTEÇİ KEŞFEDİYORUM

Büyüteçle bakınca her şey ne kadar farklıymış, bunu keşfetmek çok güzel oldu, artık her şeyi inceleyebilirim.

Dünya da her şey Toprak Su ve Hava dan oluşmaktadır. Ağaç tepelerinde oynayarak büyüyen biz büyükler, yarının geleceği olan bugünün çocuklarını maalesef ki doğadan mahrum bırakarak büyütmeye başladık

 

Topraktan, doğadan uzakta büyüyen bu çocuklar, dünyamızın her yerinde etkisini gösteren pandemi nedeni ile en çok etkilenen kesim oldu. Özellikle 3-9 yaş aralığındaki bu çocuklarımız zaten doğadan yoksun olarak büyüdükleri yetmezmiş gibi bir de evlere kapanmak zorunda bırakıldılar.

 

Tamda bu dönemde bilgisayarlara, mobil telefonlara ve televizyon ekranlarına mahkum olan çocuklarımızda ne yazık ki önüne geçilemez bir ekran bağımlılığı, odaklanma kontrolü, davranış bozukluğu, öfke kontrolü gibi belirtilerde önemli bir artış gözlemlenmektedir.

 

Okullarından uzaklaşan bu çocuklarımız mecburen kendi yaş grupları ile bir araya gelemeyip arkadaşlık ve sosyalleşmeyi de internetten sürdürmek zorunda kalmıştır.

 

Ne yazık ki öyle bir dönemden geçiyoruz ki bazı çocuklara karpuz nerede yetişiyor diye sorsak, Migrosta yetişiyor cevabına gülmemek lazım.

 

Dünyanın bir çok ülkesinde  toprak okulları tarafından çocuklar toprakla, çamurla, ağaçla, tohumla, samanla yani kısaca toprak, su ve hava ile yeniden tanışıp doğanın içinde çatısız bacasız okullarda özel atölye programları buluşuyorlar.

 

Türkiye'de çocuklar için kurulmuş olan ilk ve tek çatısız duvarsız Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri'nin özel donanımlı eğitmenleri, çocukların en mutlu bir şekilde eğlenirken öğrenmeleri için sizleri bekliyor.

Neden Toprak Okulu Atölyeleri

Pandemi nedeni ile çocuklarımızın bozulan psikolojilerinin onarmak için en güzel yol onları toprak ve doğa ile buluşturmak. Çocuklarımızı Nişantepe Orman Park içinde bulunan 480 bin m2 lik yeşillik içinde ki Toprak Okuluna bekliyoruz. Ekolojik, Sanat ve Toprakla oyun atölyelerimizde hergün başka bir şey deneyimlesinler. Geniş bir arazi içerisinde 12-15 kişilik gruplar olarak hazırlanmış olan, bacasız duvarsız sınıflarımızda deneyimleyerek, oyunlar oynayarak, keşfederek, bir daha unutmamak üzere öğrensinler.

 

Haftada 5 tam gün 10:00-16:00

 Aylık Fiyat; 2.200 TL

Haftada 3 tam gün veya 5 yarım gün

13:00 - 16:00 Aylık Fiyat; 1.850 TL

 

Kayıt İçin 0533 166 01 60 nolu telefondan

Bize Ulaşınız

Bütün Etkinliklerde; Okullar Şirketler ve 10 - 12 kişilik gruplar için özel atölye saatleri ve ekstra %10 grup indirimi vardır.

TOPRAK OKULU - YAZ OKULU KAMPI

HAFTA SONU ATÖYLELERi             .........................

YER

MÜSAİTLİĞİNİ

ÖĞRENMEK İÇİN BİZİ ARAYINIZ

0533 166 01 60

45 dakikalık Hafta sonu günlük atölyeler Pandemi yasakları çerçevesinde Cumartesi - Pazar günleri sabah 10.00 dan 19:45 e kadar her saat başı gerçekleşecektir.

6-12 kişilk gruplar şeklinde gerçekleşecek olan etkinlikler

2 -13 yaş grupları arasında yapılacaktır.

2-5 Yaş grupları - 6-9  Yaş Grupları - 10-13 yaş grupları

10:00 - 10:45  Toprak Okulu Keşif ve Oyun Atölyesi

11:00 -11:45   Toprak Okulu Sanat ve Oyun Atölyesi

13:00 - 13:45  Toprak Okulu Ekoloji ve Oyun Atölyesi

14:00 - 14:45  Toprak Okulu Keşif ve Oyun Atölyesi

15:00 - 15:45  Toprak Okulu Sanat ve Oyun Atölyesi

16:00 - 16:45  Toprak Okulu Ekoloji ve Oyun Atölyesi

17:00 - 17:45  Toprak Okulu Keşif ve Oyun Atölyesi

18 :00 - 18: 45 Toprak Okulu Sanat ve Oyun Atölyesi

19:00 - 19: 45 Toprak Okulu Ekoloji ve Oyun Atölyesi

3 dalda 9 atölye olmak üzere toplamda 27 Atölyeden

size en uygun saatlerde ki atölyelerden önceden  rezervasyon yaptırabilirsiniz...

2 ders

90 ₺

3 ders

130 ₺

1 ders

50 ₺

5 Tam GÜN

2.200 ₺

. . . . . . . . . .

TOPRAK OKULU Ekolojik EGİTİM

VE SANAT AtölyeSİ ProgramLARı

 SaNat - Ekolojik - oyun Atölyelerİ

başlaMa ve bİTİş saatlerİ

 DoGANIN İÇİNDE Duvarsız çatısız sınıflar

 

atöye programlarımızda HES  KODU DAHİL

BÜTÜN pandemİ kuralları  uygulanmaktadır

. . . . . . . .

Stars Time Organizasyon

 

MERKEZ; Murat Reis Mah. Yeni Dershane Sok. No:20 Üsküdar / İstanbul    0216 343 09 60

 

Toprak Okulu Ekolojik Eğitim Atölyeleri

Nişantepe Park Orman Tesisleri

Nişantepe Mah. Saray Cad. No 321/A, 34794 Çekmeköy/İstanbul, Turkey  Tel:0533 166 01 60

E mail:info@toprakokulu.com     E mail: toprakokulu@gmail.com